Nyttårshilsen året 2023

Vi vil gjerne takke alle som har stått med oss på Misjonshuset på ulike måter dette året! Det er veldig oppmuntrende å merke dette.

Vi er jo en flokk som samles, og noen nye har kommet til på Misjonshuset dette året. Det er ekstra gledelig. Det trengs visdom fra Gud for at den enkelte av oss skal vokse i nåde og kjennskap.

Vi har stort sett hatt møter hver uke, fortrinnsvis på søndager på ettermiddagen. I tillegg har vi hatt bibelgruppe for kvinner og menn ca annnehver uke, samt mange bibelhelger, og ikke minst teltmøter på sommeren.

Vi har fått installert varmepumpe og nye vinduer i storsalen. Det er store løft som sparer oss for mye arbeid/vedfyring.

Ved avslutningen av dette året går vi med en drøm om å isolere taket i storsalen, som er uisolert, og kanskje legge nytt gulvbelegg i storsalen, i 2024. Vi får se.

Ved årsskiftet står det ca 24 000 kr på kontoen. Vi ønsker hvert år fremover å sette av 20 000 kr til å bytte taket en gang i fremtiden. Vi har også hatt regelmessige møter i Elverum, Engerdal og Koppang. Ta gjerne ett eller er flere av disse stedene med deg i bønnene dine, dersom Gud legger det på deg. Det er forskjellige plasser, med forskjellige behov.

Så hilser vi med det store gledesbudskapet, som fyller oss med håp og forventning over det som skal skje i fremtiden. «Og Ånden og bruden sier: Kom! Og den som hører det, la ham si: Kom! Og den som tørster, han får komme! Og den som vil, han får ta livets vann for intet!» Joh. Åp. 22:17.
Gud velsigne den enkelte av dere til å leve nær Herren i tiden som gjenstår.

Vi ser også fram til sommer og flere samlinger!

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close